24 червня – 125 років від дня народження Володимира Юхимовича Січинського (1894-1962), українського мистецтвознавця-енциклопедиста, бібліографа; 95 років від дня народження Богдана Йосиповича Чалого (1924-2008), українського письменника; 25 червня – День митної служби України; 85 років від дня народження Мирослава Гнатовича Стельмаховича (1934-1998), українського філолога, доктора педагогічних наук; 27 червня - 55 років тому (1964) у Вашингтоні відкрито пам`ятник Т. Г. Шевченку; 28 червня – День Конституції України; 95 років від дня народження Олесі Йосипівни Кравець (1924), українського прозаїка; 29 червня – 170 років від дня народження Олени Пчілки (Ольга Петрівна Косач) (1849-1930), української письменниці, фольклориста, етнографа; 30 червня – День молоді; День молодіжних та дитячих громадських організацій.
Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Ресурси
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Електронний каталог
Імідж-каталог
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Індексування за УДК
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Інформаційна сторінка
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Зворотній зв'язок

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка - для педагогів

altПропонуємо ознайомитись з оглядом статті доктора психологічних наук Івана Беха «Духовне призначення як сутнісна міра особистості» (Бех Іван. Духовне призначення як сутнісна міра особистості, яка зростає [Текст] / І. Бех // Управління освітою: часопис для кер. освіт. галузі. - 2019. - № 3(411). - С. 6 - 13. - Бібліогр.: 6 назв.).

 

 

 

 

Осмислюючи Концепцію Нової української школи, нам слід дати відповідь на основні питання - до. якого життя вона повинна готувати молоду людину? Звичайно, до такого його сенсу, де немає місця оманливій безтурботності й задоволеності, легкому успіху тощо. Однак такі життєві атрибути сповна задовольняють сучасну молоду людину, і в цьому полягає основна суперечність, що ускладнює її шлях свідомого доручення до ідей такого програмно-освітнього документа.

Зупинимось основних питаннях проблеми, над якими розмірковує автор.

Духовне призначення людини - «очевидно, що глибину усвідомлення особистістю, яка зростає, свого духовного призначення слід пов’язувати  не просто з її навколишнім суспільним життям, а з найбільш  значущими його проявами й відповідними результатами. Такими результатами, на підставі яких сформувалася й формується значна духовна культура людства».

Духовно орієнтований виховний процес - «можна стверджувати, що якраз емоція радості лежить в основі  духовного життя особистості. Наголосимо, що йдеться про її індивідуальне життя».

Тенденція поступовості у виховному процесі - «Я йду до самого себе» - це повинен проговорювати вихованець, засвоюючи певну цінність. «Я маю бути видатним для самого себе» «Зосереджуючи увагу на готовності особистості, яка зростає, до рефлексії, ми в найзагальніших рисах розкрили її операційний (аналітико-синтетичний) бік. Він належить до «МОЖУ» стосовно готовності. Однак до неї належить і «ХОЧУ» як бік спонукальний (емоційно-рушійний). Так, готовність до рефлексії - це єдність МОЖУ і ХОЧУ, які однаково слід забезпечити».

Етична мужність і рішучість - «…для особистості, яка ще душевно не зміцніла для такої внутрішньої праці, потрібна підтримка. Таке призначення має належати мудрому вихователю, який, власне є творцем духовної особистості вихованця. За такого призначення  останній не може відокремити власне  Я-духовне від свого творця. Відтак, звертаючись до самого себе, вихованець звертається до свого наставника, щоб укріпитися у власних діяннях».

Створення й збереження духовної гармонії - у сходженні особистості, яка зростає, духовних цінностей важливим завданням педагога є створення й збереження в неї духовної гармонії. Її сутність полягає у відносно рівномірному розвитку тих духовних цінностей, які значною мірою відповідають віковим особливостям вихованців»

Взаємодія різноціннісних духовних утворень - «Оскільки Его-утворення нерідко володіють потужною силою, то їхня дія виявляється панівною. Тоді й трапляється ситуація, коли, наприклад, від пихатості чи скнарості особистість втрачає щедрість чи духовну скромність. Це може призвести до справжньої духовної трагедії особистості, яка зростає, якщо вихователь (чи дорослі ) будуть пасивними».

Підготувала Оксана Северин

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: