21 квітня – Вербна неділя; 245 років від дня народження Жана-Батісто Біо (1744–1862), французького фізика, геодезиста і астронома; 155 років від дня народження Макса Вебера (1864–1920), німецького соціолога, економіста і правознавця; 22 квітня – Міжнародний день землі; 295 років від дня народження Іманнуїла Канта (1724–1804), німецького філософа; 120 років від дня народження Володимира Володимировича Набокова (1899–1977), російського та американського письменника; 80 років від дня народження Анатолія Григоровича Михайленка (1939— 2007), українського письменника; 23 квітня – Всесвітній день книги тa авторського права; Всеукраїнський день психолога; 455 років від дня народження Вільяма Шекспіра (1564–1616), англійського драматурга та поета, гуманіста доби Відродження; 135 років від дня народження Івана Івановича Шмальгаузена (1884–1963), російського та українського біолога, зоолога; 24 квітня – Міжнародний день солідарності молоді; 180 років від дня народження Отто Вільмана (1839–1920), німецького педагога і філософа; 70 років тому (1949) у Києві відкрито Державний літературно-художній музей Т. Г. Шевченка; 26 квітня – Всесвітній день інтелектуальної власності; Міжнародний день пам'яті жeртв радіаційних аварій і катастроф; День Чорнобильської трагедії; 190 років від дня народження Григорія Петровича Данилевського (1829–1890), українського і російського письменника, дослідника питань бібліографії; 185 років від дня народження Володимира Олексійовича Беца (1834–1894), українського ученого, лікаря-анатома, гістолога, доктора медичних наук і громадського діяча; 135 років від дня народження Вадима Георгійрвича Меллера (1884–1962), українського художника театру4 28 квітня – Світле Христове Воскресіння. Великдень; Всесвітній день охорони праці; День охорони праці; Всесвітній день споріднених міст; 29 квітня – Міжнародний день танцю; 190 років від дня народження Миколи Миколайовича Кобринського (1829–1893), українського фольклориста та культурно-освітнього діяча; 165 років від дня народження Жуля Анрі Пуанкаре (1854–1912), французького математика, фізика, філософа, астронома; 110 років від дня народження Леоніда Федоровича Верещагіна (1909–1977), українського і російського фізика; 95 років від дня народження Ганни Черінь (1924–2016), української поетеси, прозаїка і літературного критика в еміграції (США).
Продажа новостроек от застройщика. Готовые новостройки продажа квартир от застройщика. Продажа новостроек в подмосковье. Продажа загородной недвижимости. Большой рынок загородной недвижимости. Обзор загородной недвижимости. Укладка линолеума на пол. Быстрая укладка линолеума своими руками. Цена укладка линолеума. Ремонт клавиатуры ноутбука. Быстрый ремонт клавиатуры своими руками. Сколько стоит ремонт клавиатуры. Потребительский кредит проценты. Кредит потребительский где взять. Потребительский кредит низкая процентная ставка. World of warcraft скачать торрент. Популярная игра world of warcraft. World of warcraft бесплатно. Журнал моделист конструктор. Журнал моделист конструктор онлайн. Моделист конструктор читать онлайн. Купить квартиру на первом этаже. Хороша ли квартира на первом этаже. Минусы квартиры на первом этаже.
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Ресурси
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Електронний каталог
Імідж-каталог
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Послуги
Індексування за УДК
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Інформаційна сторінка
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Зворотній зв'язок

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка - для педагогів

altПропонуємо ознайомитись з оглядом статті доктора психологічних наук Івана Беха «Духовне призначення як сутнісна міра особистості» (Бех Іван. Духовне призначення як сутнісна міра особистості, яка зростає [Текст] / І. Бех // Управління освітою: часопис для кер. освіт. галузі. - 2019. - № 3(411). - С. 6 - 13. - Бібліогр.: 6 назв.).

 

 

 

 

Осмислюючи Концепцію Нової української школи, нам слід дати відповідь на основні питання - до. якого життя вона повинна готувати молоду людину? Звичайно, до такого його сенсу, де немає місця оманливій безтурботності й задоволеності, легкому успіху тощо. Однак такі життєві атрибути сповна задовольняють сучасну молоду людину, і в цьому полягає основна суперечність, що ускладнює її шлях свідомого доручення до ідей такого програмно-освітнього документа.

Зупинимось основних питаннях проблеми, над якими розмірковує автор.

Духовне призначення людини - «очевидно, що глибину усвідомлення особистістю, яка зростає, свого духовного призначення слід пов’язувати  не просто з її навколишнім суспільним життям, а з найбільш  значущими його проявами й відповідними результатами. Такими результатами, на підставі яких сформувалася й формується значна духовна культура людства».

Духовно орієнтований виховний процес - «можна стверджувати, що якраз емоція радості лежить в основі  духовного життя особистості. Наголосимо, що йдеться про її індивідуальне життя».

Тенденція поступовості у виховному процесі - «Я йду до самого себе» - це повинен проговорювати вихованець, засвоюючи певну цінність. «Я маю бути видатним для самого себе» «Зосереджуючи увагу на готовності особистості, яка зростає, до рефлексії, ми в найзагальніших рисах розкрили її операційний (аналітико-синтетичний) бік. Він належить до «МОЖУ» стосовно готовності. Однак до неї належить і «ХОЧУ» як бік спонукальний (емоційно-рушійний). Так, готовність до рефлексії - це єдність МОЖУ і ХОЧУ, які однаково слід забезпечити».

Етична мужність і рішучість - «…для особистості, яка ще душевно не зміцніла для такої внутрішньої праці, потрібна підтримка. Таке призначення має належати мудрому вихователю, який, власне є творцем духовної особистості вихованця. За такого призначення  останній не може відокремити власне  Я-духовне від свого творця. Відтак, звертаючись до самого себе, вихованець звертається до свого наставника, щоб укріпитися у власних діяннях».

Створення й збереження духовної гармонії - у сходженні особистості, яка зростає, духовних цінностей важливим завданням педагога є створення й збереження в неї духовної гармонії. Її сутність полягає у відносно рівномірному розвитку тих духовних цінностей, які значною мірою відповідають віковим особливостям вихованців»

Взаємодія різноціннісних духовних утворень - «Оскільки Его-утворення нерідко володіють потужною силою, то їхня дія виявляється панівною. Тоді й трапляється ситуація, коли, наприклад, від пихатості чи скнарості особистість втрачає щедрість чи духовну скромність. Це може призвести до справжньої духовної трагедії особистості, яка зростає, якщо вихователь (чи дорослі ) будуть пасивними».

Підготувала Оксана Северин

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: