21 квітня – Вербна неділя; 245 років від дня народження Жана-Батісто Біо (1744–1862), французького фізика, геодезиста і астронома; 155 років від дня народження Макса Вебера (1864–1920), німецького соціолога, економіста і правознавця; 22 квітня – Міжнародний день землі; 295 років від дня народження Іманнуїла Канта (1724–1804), німецького філософа; 120 років від дня народження Володимира Володимировича Набокова (1899–1977), російського та американського письменника; 80 років від дня народження Анатолія Григоровича Михайленка (1939— 2007), українського письменника; 23 квітня – Всесвітній день книги тa авторського права; Всеукраїнський день психолога; 455 років від дня народження Вільяма Шекспіра (1564–1616), англійського драматурга та поета, гуманіста доби Відродження; 135 років від дня народження Івана Івановича Шмальгаузена (1884–1963), російського та українського біолога, зоолога; 24 квітня – Міжнародний день солідарності молоді; 180 років від дня народження Отто Вільмана (1839–1920), німецького педагога і філософа; 70 років тому (1949) у Києві відкрито Державний літературно-художній музей Т. Г. Шевченка; 26 квітня – Всесвітній день інтелектуальної власності; Міжнародний день пам'яті жeртв радіаційних аварій і катастроф; День Чорнобильської трагедії; 190 років від дня народження Григорія Петровича Данилевського (1829–1890), українського і російського письменника, дослідника питань бібліографії; 185 років від дня народження Володимира Олексійовича Беца (1834–1894), українського ученого, лікаря-анатома, гістолога, доктора медичних наук і громадського діяча; 135 років від дня народження Вадима Георгійрвича Меллера (1884–1962), українського художника театру4 28 квітня – Світле Христове Воскресіння. Великдень; Всесвітній день охорони праці; День охорони праці; Всесвітній день споріднених міст; 29 квітня – Міжнародний день танцю; 190 років від дня народження Миколи Миколайовича Кобринського (1829–1893), українського фольклориста та культурно-освітнього діяча; 165 років від дня народження Жуля Анрі Пуанкаре (1854–1912), французького математика, фізика, філософа, астронома; 110 років від дня народження Леоніда Федоровича Верещагіна (1909–1977), українського і російського фізика; 95 років від дня народження Ганни Черінь (1924–2016), української поетеси, прозаїка і літературного критика в еміграції (США).
Продажа новостроек от застройщика. Готовые новостройки продажа квартир от застройщика. Продажа новостроек в подмосковье. Продажа загородной недвижимости. Большой рынок загородной недвижимости. Обзор загородной недвижимости. Укладка линолеума на пол. Быстрая укладка линолеума своими руками. Цена укладка линолеума. Ремонт клавиатуры ноутбука. Быстрый ремонт клавиатуры своими руками. Сколько стоит ремонт клавиатуры. Потребительский кредит проценты. Кредит потребительский где взять. Потребительский кредит низкая процентная ставка. World of warcraft скачать торрент. Популярная игра world of warcraft. World of warcraft бесплатно. Журнал моделист конструктор. Журнал моделист конструктор онлайн. Моделист конструктор читать онлайн. Купить квартиру на первом этаже. Хороша ли квартира на первом этаже. Минусы квартиры на первом этаже.
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Ресурси
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Електронний каталог
Імідж-каталог
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Послуги
Індексування за УДК
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Інформаційна сторінка
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Зворотній зв'язок

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка - педагогам-дошкільникам

altПропонуємо ознайомитись з оглядом статті Алли Гончаренко (к. п. н.) «На часі - регіональні програми» ( Гончаренко Алла. На часі  - регіональні програми [Текст] / А. Гончаренко // Дошкільне виховання. – 2018. - № 12. - С. 2 - 4).

 

 

 

 

 

Кожне село, селище, місто має свої унікальні особливості: історичні, природні, соціокультурні. Вони можуть стати додатковим ресурсом для розвитку малят. Як використовувати наявні можливості в освітньому процесі дитсадка? Як залучити дошкільнят до життя рідного міста чи села? Чим можуть допомогти регіональні освітні програми? Автор статті запрошує поміркувати над цими питаннями разом з авторським колективом регіональної парціальної програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я - киянин» та педагогами-практиками, що її впроваджують.

Особливості програми

Зміст програми враховує принади, спокуси, вигоди та ризики, загрози й небезпеки великого міста, зокрема варіативність розвивальних і розважальних центрів, різноманітність осередків для відпочинку, широкі можливості спілкування дитини з рослинним і тваринним світом, великий асортимент речей для облаштування дитячого простору і той же час - штучність і обмеженість природного простору, брак соціальних контактів через велику кількість людей, мінімізований час перебування дошкільника в колі сім’ї.

Культивується орієнтир не так на знання дитини, як на її буття. Тому замість традиційних «вчити», «дати знання», «закріпити знання» сформульовано завдання «наповнити середовище», «підтримувати бажання»», «моделювати ситуацію», «поділяти захоплення», «пробуджувати», «схвалювати», «сприяти», «пропонувати», «задовольняти» тощо.

Пропонуються сучасні методи та прийоми роботи. «…Серед методів і прийомів уникаємо домінування словесних. У спілкуванні з природою і прекрасним варто більше мвчати, аби слово набуло ваги, позаяк велика кількість звуків дезорієнтує малюка, розбалансовує межі адекватного сприймання. Передбачаємо уникнення уніфікації, оцінювання, змагань, зразків, а орієнтуємося на сучасну прогресивну освітню модель: надання дошкільнику можливості обирати простір реалізації інтересів, спосіб дії, необхідні засоби і творити власний шлях набуття досвіду». Це досягається використанням емпауермент-педагогіки: підсилення у дітей мотивації до пізнання, підтримання їхніх сутнісних життєвих сил та культивування натхнення, а також завдяки емоційному збагаченню виховних ситуацій. Авторка стверджує, що це концептуальна позиція програми щодо єдності розвитку, виховання і навчання.

В програмі немає регламентованих норм для визначення рівня знань та вмінь дитини.  Педагог вільний обирати час початку роботи за програмою «Я - киянин». Це не обов’язково має бути вересень, бо відчувати чи починати відчувати себе киянином можна у будь-яку пору року.

Отже, програма надає  своєму користувачу орієнтири в тому, як стати для дітей партнером, довіреною особою в пізнанні рідного міста, допомогти зрозуміти, полюбити його та зробити кращим. Ось така перша в історії дошкільної освіти регіональна програма для задоволення освітньо-виховних потреб маленьких киян. Сподіваємося, вона дасть поштовх до створення подібних програм для педагогічних колективів інших міст, селищ, сіл.

Підготувала Оксана Северин 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: