18 лютого - 210 років від дня народження Єгора Петровича Ковалевського (1809—1868), українського мандрівника, письменника, дипломата; 195 років від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського (1824-1870), українського та російського педагога українського походження; 105 років від дня народження Володимира Володимировича Підгаєцького (1914-1991), українського вченого в галузі зварювального виробництва; 19 лютого – 80 років від дня народження Анатолія Семеновича Камінчука (1939), українського поета, прозаїка; 20 лютого - Всесвітній день соціальної справедливості; День Героїв Небесної Сотні; 210 років від дня народження Михайла Куземського (1809-1879), українського церковного та політичного діяча, засновника багатьох народних шкіл у Галичині; 140 років від дня народження Василя Яковича Юр`єва (1879-1962), українського селекціонера-рослинника; 130 років від дня народження Лева Миколайовича Ревуцького (1889—1977), українського композитора, педагога і музично-громадського діяча; 125 років від дня народженням Ярослава Івашкевича (1894—1980), польського письменника, перекладача й громадського діяча; 21 лютого - Міжнародний день рідної мови; 23 лютого - 120 років від дня народження Еріха Кестнера (1899—1974), німецького прозаїка; 110 років від дня народження Миколи Івановича Шпака (1909-1942), українського поета; 65 років від дня народження Віктора Андрійовича Ющенка (1954), третього президента України (2005-2010); 24 лютого - 190 років від дня народження Фрідріха Шпільгагена (1829—1911), німецького письменника; 100 років від дня народження Петра Миколайовича Федуна-Полтави (1919-1951), українського військового та політичного діяча, публіциста, майора УПА; 25 лютого - 105 років від дня народження Євгена Степановича Березняка (1914-2013), українського діяча народної освіти, кандидата педагогічних наук; 26 лютого - 100 років від дня народження Василя Онисимовича Онищука (1919-1989), українського педагога, кандидата педагогічних наук; 27 лютого - 115 років від дня народження Леоніда Івановича Смілянського (1904—1966), українського письменника; 28 лютого - 130 років від дня народження Павла Феофановича Шандрука (1899-1979), українського військового та політичного діяча
Купить новостройку с отделкой. Где купить однокомнатную квартиру в новостройке? Купить новостройку недорого. Оценка стоимости недвижимости. Какая рыночная оценка недвижимости? Принципы оценки недвижимости. Теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол в доме. Монтаж водяного теплого пола. Не включается ноутбук. Скажите почему не включается ноутбук. Ноутбук включается и сразу выключается. Быстрый кредит наличными. Где быстро взять кредит без справок. Оформить быстрый кредит. Топ wow сервера. Где скачать последний клиент wow? Самый лучший сервера world of warcraft. Ленточная пилорама цена. Ленточная пилорама своими руками чертежи. Скачать чертежи ленточной пилорамы. Аренда квартир без посредников. Длительная аренда квартир без посредников и прочих. Аренда однокомнатной квартиры.
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Ресурси
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Електронний каталог
Імідж-каталог
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Послуги
Індексування за УДК
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Інформаційна сторінка
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Зворотній зв'язок

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

Інформаційна сторінка - педагогам-дошкільникам

altПропонуємо ознайомитись з оглядом статті Алли Гончаренко (к. п. н.) «На часі - регіональні програми» ( Гончаренко Алла. На часі  - регіональні програми [Текст] / А. Гончаренко // Дошкільне виховання. – 2018. - № 12. - С. 2 - 4).

 

 

 

 

 

Кожне село, селище, місто має свої унікальні особливості: історичні, природні, соціокультурні. Вони можуть стати додатковим ресурсом для розвитку малят. Як використовувати наявні можливості в освітньому процесі дитсадка? Як залучити дошкільнят до життя рідного міста чи села? Чим можуть допомогти регіональні освітні програми? Автор статті запрошує поміркувати над цими питаннями разом з авторським колективом регіональної парціальної програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Я - киянин» та педагогами-практиками, що її впроваджують.

Особливості програми

Зміст програми враховує принади, спокуси, вигоди та ризики, загрози й небезпеки великого міста, зокрема варіативність розвивальних і розважальних центрів, різноманітність осередків для відпочинку, широкі можливості спілкування дитини з рослинним і тваринним світом, великий асортимент речей для облаштування дитячого простору і той же час - штучність і обмеженість природного простору, брак соціальних контактів через велику кількість людей, мінімізований час перебування дошкільника в колі сім’ї.

Культивується орієнтир не так на знання дитини, як на її буття. Тому замість традиційних «вчити», «дати знання», «закріпити знання» сформульовано завдання «наповнити середовище», «підтримувати бажання»», «моделювати ситуацію», «поділяти захоплення», «пробуджувати», «схвалювати», «сприяти», «пропонувати», «задовольняти» тощо.

Пропонуються сучасні методи та прийоми роботи. «…Серед методів і прийомів уникаємо домінування словесних. У спілкуванні з природою і прекрасним варто більше мвчати, аби слово набуло ваги, позаяк велика кількість звуків дезорієнтує малюка, розбалансовує межі адекватного сприймання. Передбачаємо уникнення уніфікації, оцінювання, змагань, зразків, а орієнтуємося на сучасну прогресивну освітню модель: надання дошкільнику можливості обирати простір реалізації інтересів, спосіб дії, необхідні засоби і творити власний шлях набуття досвіду». Це досягається використанням емпауермент-педагогіки: підсилення у дітей мотивації до пізнання, підтримання їхніх сутнісних життєвих сил та культивування натхнення, а також завдяки емоційному збагаченню виховних ситуацій. Авторка стверджує, що це концептуальна позиція програми щодо єдності розвитку, виховання і навчання.

В програмі немає регламентованих норм для визначення рівня знань та вмінь дитини.  Педагог вільний обирати час початку роботи за програмою «Я - киянин». Це не обов’язково має бути вересень, бо відчувати чи починати відчувати себе киянином можна у будь-яку пору року.

Отже, програма надає  своєму користувачу орієнтири в тому, як стати для дітей партнером, довіреною особою в пізнанні рідного міста, допомогти зрозуміти, полюбити його та зробити кращим. Ось така перша в історії дошкільної освіти регіональна програма для задоволення освітньо-виховних потреб маленьких киян. Сподіваємося, вона дасть поштовх до створення подібних програм для педагогічних колективів інших міст, селищ, сіл.

Підготувала Оксана Северин 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: