Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"
центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.
Інформаційна сторінка -педагогам-дошкільникам, батькам
Пропонуємо ознайомитись з оглядом статті Наталії Давидової «Дитячий хулахулінгу» (Давидова Наталія. Дитячий хулахупінг [Текст]: робота з дітьми ст. гр. / Н. Давидова // Дошкільне виховання. – 2017. - № 10. – С. 31 – 35.)
Сьогодні вже не треба нікого переконувати в тому, що активний руховий режим - основа здоров»я малят, їхнього успішного фізичного і психічного розвитку. Попри це, на жаль, дорослі нерідко потурають надмірному захопленню дітей комп»ютерними іграми та гаджетами. Натомість недооцінюється рухова діяльність дошкільнят, втрачають популярність, а то й зовсім зникають з дитячої субкультури ігрові вправи з деякими традиційними спортивно-моторними іграшками, наприклад, з обручами. Поданий досвід стане у пригоді як педагогам, так і батькам.
В систему фізкультурно-оздоровчої роботи дошкільного закладу впроваджують дитячий хулахупінг.
Хулахупінг («Hula - назва гавайського танцю, hoop- з англ.. «обруч» - танцювально-пластичні вправи з обертанням обруча.
Нескладні танцювальні рухи з яскравим атрибутом - обручем - дарують задоволення та поліпшують емоційний стан малюків, сприяють розвитку у координації рухів, гнучкості, сили і витривалості, чуття ритму, а ще й зміцнюють вестибулярний апарат, допомагають формувати правильну поставу, навчають імпровізувати і проявляти творчість у рухах.
Поради щодо організації занять
Організовуючи заняття з хулахупінгу, слід починати з правильного добору інвентаря. Для дітей дошкільного віку краще добирати легкі пластикові обручі товщиною 18-22 мм і діаметром 54 см для обертання на руках, 65-72 см - на шиї та ногах і 82-92 см - на поясі. Навчаючи дітей обертати обруч, важливо дотримуватись елементарних правил безпеки. Аби уникнути травмування , необхідно розмістити дітей на безпечній відстані одне від одного і виконувати ці вправи у невеликих групах, по 3-4 дитини. Коли дошкільнята добре оволодівають технікою, обертання, кількість дітей можна збільшити до 6-8. Обертання обруча на різних частинах тіла є значно складнішим завданням, ніж, це може видатися на перший погляд. Воно вимагає від виконавців високого рівня координації рухів та розвитку сукупної моторики великих і дрібних м»язів. Ось чому потрібна чітка програма тренувань і знання правильної техніки виконання вправ.
Доцільно спиратися на базові положення методики щодо етапів опанування фізичних вправ і стадій формування рухових навичок. Завдання дорослого - спершу сформувати у дітей рухове вміння, тобто здатність обертати обруч при зосередженні уваги на техніці виконання, і поступово шляхом регулярних вправлянь у сталих умовах та з ускладненнями перетворити вміння на стійку автоматизовану рухову навичку.
Техніки обертання обруча
Роботу з хулахупінгу варто будувати за принципом «від простого до складного» - розпочинати з навчання дітей обертати обруч на одній руці, поступово вводячи ускладнення у цей вид вправ: обертання одного обруча на двох з»єднаних руках; передача обруча, який обертається , з руки на руку; обертання двох обручів на обох руках односно і т. д.
Обертання обруча на одній руці
Передача обруча з однієї руки на іншу
Обертання обруча на двох з’єднаних руках
Обертання двох обручів на обох руках одночасно
Обертання обруча на поясі
Обертання обруча на шиї
Обертання обруча на ногах
У статті також подано «Орієнтовну структуру заняття-тренування з хулахупінгу» та «Перспективний план роботи з навчання дітей хулахупінгу».
Матеріал підготувала Оксана Северин.