22 листопада – 175 років від дня народження Жозеф Марії де Ередіа (1842—1905), французького поета; 140 років від дня народження Ендрю Аді (1877—1919), угорського поета; 23 листопада – 110 років від дня народження Івана Максимовича Кошелівця [справж. – Ярешко (1907–1999)], українського літературознавця, критика, перекладача; 25 листопада – День пам’яті жертв голодоморів; 455 років від дня народження Лопе де Вега (1562—1635), іспанського драматурга, поета, прозаїка епохи Відродження; 100 років від часу створення (1917–1921) Січових стрільців, військових з’єднань Армії УНР; 26 листопада – День святителя Іоанна Золотоустого; 140 років від дня народження Матвія Олексійовича Донцова (1877—1974), українського живописця; 135 років від дня народження Пилипа Йосиповича Капельгородського (1882—1942), українського письменника; 85 років від дня народження Михайла Миколайовича Ткача (1932—2007), українського поета, кіносценариста; 75 років від дня народження Олександра Олександровича Климчука (1942— 2015), українського письменника, журналіста, публіциста; 27 листопада – 65 років від дня народження Євгена Васильовича Білоусова (1952), українського письменника; 28 листопада – 385 років від дня народження Жана Батіста Ліллі (1632—1687), французького композитора; 110 років від дня народження Альберто Маравіа (1907—1990), італійського письменника; 29 листопада – 220 років від дня народження Гаетано Доніцетті (1797—18848), італійського композитора; 215 років від дня народження Вільгельма Гауфа (1802—1827), німецького письменника-казкаря; 30 листопада – 350 років від дня народження Джонатана Свіфта (1667—1745), англійського прозаїка; 70 років від дня народження Катерини Вакулівни Мотрич (1947), української письменниці
Ремонт ноутбука своими руками. Быстрый и гарантийный ремонт ноутбуков. Срочный ремонт ноутбуков. Ремонт компьютеров на дому. Быстрый ремонт компьютеров своими руками. Настройка и ремонт компьютеров. Java уроки для начинающих. Лучшие java уроки. Учим язык Java с нуля. Обзор смартфонов samsung. Качественный обзор смартфонов samsung galaxy. Обзор смартфона samsung galaxy s4. Фото картинки приколы. Самые новые картинки приколы. Лучшие приколы картинки. Скачать аддоны для wow. Самые новые аддоны для wow скачать. Скачать аддоны для wow быстро и без реги. Видео уроки python. Лучшие python уроки. Учим язык python с нуля. Скачать шаблоны для Joomla. Самые новые joomla шаблоны. Бесплатные шаблоны для Joomla.
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Електронний каталог
Імідж-каталог
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Інтернет ресурси
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Електронні версії підручників
Словники
Вікіпедія
Книга Вголос = Voice Book
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Бібліотечному фахівцю
Індексування за УДК
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Доступ до публічної інформації

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

«Вчителеві-предметнику»: анотовані інформаційні огляди періодики Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

altУчителеві-предметнику

тижнева оглядова інформація літератури (21-27 серп. 2017 р.)

«З питань методики викладання навчальних предметів в школі»

 

Зарубіжна  література

Мізіна Т. А., Ус О. В. Інтегрований урок української та зарубіжної літератури [Текст] : 10-й клас / Т. А. Мізіна, О. В. Ус // Зарубіжна література в школі. – 2017. – № 15-16. – С. 18-21. - Бібліогр.: 8 назв.

На шпальтах науково-методичного журналу представлено розробку інтегрованого уроку української та зарубіжної літератури (10-й клас) на тему «Жіноча доля у творчості І. Франка та О. де Бальзака». Реалізація мети навчального заходу пов’язана з аналізом жіночої образи у творах «Ґобсек» О. де Бальзака та «Сойчине крило» І. Франка, формуванням вміння будувати усну розгорнуту розповідь, прищепленням поваги до тих, хто поряд, та їхніх проблем. Типологічно поданий навчальний захід є інтегрованим уроком, а також уроком-літературною студією. Випереджальне домашнє завдання до уроку полягало у підготовці школярами декламування напам’ять віршів С. Кримської та І. Франка, а також інсценування від імені героїв вказаних творів І. Франка та О. де Бальзака.

Радченко В. В. Міфи Давньої Греції [Текст] : 6-й клас / В. В. Радченко // Зарубіжна література в школі. – 2017. – № 15-16. – С. 66-70.

У публікації вміщено розробку уроку зарубіжної літератури (6-й клас) на тему «Подорож до Еллади - батьківщини міфів». Цільовими акцентами навчального заходу є такі: розкрити зміст античного міфу «Яблуко розбрату», розширити уявлення школярів про міф як жанр; виховувати почуття відповідальності; розвивати вміння виразно читати художні тексти за ролями. У межах уроку передбачається колективне складання таблиці «Ознаки міфу та казки», аналіз тексту зазначеного міфа, переказ окремих уривків з художнього твору, рольова гра, практична робота та ін. За типом поданий навчальний захід - урок вивчення нового навчального матеріалу. 

Сипливець Л. М. Байка як жанр літератури [Текст] : 6-й клас / Л. М. Сипливець // Зарубіжна література в школі. – 2017. – № 15-16. – С. 22-40.

Автор публікації презентує цикл з 6-ти навчальних заходів із зарубіжної літератури, присвячених різнобічному вивченню літературної байки. Зокрема йдеться про: жанрові властивості байки, твори Езопа, Ж. де Лафонтена (байка «Зачумлені звірі»), тематичне та змістове наповнення творів І. Крилова (один з уроків присвячено виразному читанню байок цього письменника, а також читанню напам’ять та інсценуванню). П’ятий урок вказаного циклу підсумовує та узагальнює вивчене за темою «Байка у світовій літературі», а «урок 6» містить питання і відповіді (у 2-х варіантах) для проведення контрольної роботи на основі опрацьованого і вивченого матеріалу.

Фізика

Бондарчук Т. В. Компетентнісний підхід під час вивчення фізики та астрономії [Текст] / Т. В. Бондарчук // Фізика в шк. України. - 2017. - № 15-16. - С. 28-32.

У зв’язку з тим, що компетнтнісно зорієнтований підхід є одним із важливих напрямів розвитку змісту освіти, автор вважає, що формування компетентності учнів слід почати із загальнопредметних компетентностей, яке відбувається протягом усього вивчення фізики та астрономії. Для фізики це вміння розпізнавати фізичні поняття та ідеї, проводити досліди та експерименти з фізичними явищами та процесами, уміння розв’язувати фізичні проблеми, які пов’язані з реальним світом. Для астрономії це також уміння розпізнавати та пояснювати астрономічні явища, здатність бачити загальне, переносити знання на інші об’єкти та науки, свідомо формувати власний світогляд. У статті детально розглянуто формування кожного з видів компетентностей на уроках фізики та астрономії та в позаурочний час.

Ключові зміни в оновлених навчальних програмах 5-9 класів [Текст] // Фізика в шк. України. - 2017. - № 15-16. - С. 6.

У змісті навчальних програм основної школи послідовно впроваджено компетентнісний підхід, який відповідає стратегічному напрямку розвитку освіти в контексті положень «Нової української школи» (2016). У проектах пояснювальних записок розкривається загальна мета шкільної освіти, стисло розкрито сутність компетентнісного підходу і роль кожного предмету у формуванні ключових компетентностей, з’ясовано особливості запровадження наскрізних змістових іній «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність».

Онищенко Л. М. Будова речовини. Рух і взаємодія атомів і молекул. Дифузія [Текст] : 7 клас / Л. М. Онищенко // Фізика в шк. України. - 2017. - № 15-16. - С. 48-50.

У статті подано структуру уроку, що за типом представляє урок вивчення нового матеріалу. Метою уроку є формування уявлень про атоми й молекули, показати залежність швидкості руху атомів і молекул від температури, ознайомити учнів з явищем дифузії. Для актуалізації опорних знань використано міжпредметні зв’язки, де з’ясовуються знання учнів з хімії про будову речовини. Під час вивчення нового матеріалу вчитель використовує слайди,  відеопрезентацію «Історія відкриття броунівського руху», демонстрацію дослідів із кулькою і кільцем (тверді тіла), дослідів із пробіркою, демонстрацію видів дифузії та розчинення марганцю у воді, яка нагрівається. У кінці уроку учні заповнюють таблицю самооцінювання та підбивають підсумки уроку.  

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: