24 червня – День молоді; День молодіжних та дитячих громадських організацій; 180 років від дня народження Яна Алоїза Матейка (1838–1893), польського живописця; 120 років від дня народження Олени Журливої [справж. – Котова Олена Костянтинівна (1898–1971)], української поетеси, співачки, педагога; 25 червня – День митної служби України; 120 років від дня народження Тетяни Федорівни Бугайко (1898–1972), українського літературознавця, педагога; 110 років від дня народження Джона Соммерфілда (1908–1991), англійського письменника, сценариста; 26 червня – 100 років від дня народження Василя Павловича Бережного (1918–1988), українського письменника, журналіста; 75 років від дня народження Михайла Васильовича Ваньовського [Ванівський (1943)], українського хореографа; 28. червня – День Конституції України; 125 років від дня народження Юхима Ісайовича Білостоцького (1893 [1]–1961), українського скульптора; 80 років від дня народження Віктора Антоновича Дженкова (1938–2002), українського диригента, педагога; 70 років від дня народження Лідії Францівни Дунаєвської (1948–2006), українського фольклориста, літературознавця, поетеси, педагога; 29 червня – 220 років від дня народження Джакомо Леопарді (1798–1837), італійського письменника; 130 років від дня народження Тадея (Тадеуша) Станіславовича Маєрського (1888–1963), українського композитора, піаніста, педагога; 90 років від дня народження Федора Жигмундовича Коложварі (1928), українського живописця; 30 червня – 80 років від дня народження Алліна Григоровича Власенка (1938), українського диригента, педагога.
Как собрать компьютер самостоятельно. Быстро собираем компьютер сами. Как правильно собрать компьютер. Восстановить удаленные файлы с флешки. Как восстановить флешку transcend. Восстановить флешку бесплатно. Учим язык java онлайн. Java для начинающих уроки. Все о программах java. Google nexus 7 обзор. Лучший планшет nexus 7 обзор. Google nexus 7 обзор планшета. Интересные картинки со смыслом. Самые интересные картинки скачать. Фото картинки интересные. Wow шп прист. Лучший гайд по присту wow. Прист wow билд. Учим язык python с самого нуля. python для начинающих уроки. Все о языке python 3. Расширения для Joomla. Скачать последние расширения для joomla. Скачать бесплатно все расширения joomla.
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Ресурси
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Електронний каталог
Імідж-каталог
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Послуги
Індексування за УДК
Бібліотечному фахівцю
Доступ до публічної інформації
Діяльність
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Зворотній зв'язок

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

«Вчителеві-предметнику»: анотовані інформаційні огляди періодики Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

altУчителеві-предметнику

тижнева оглядова інформація літератури (21-27 серп. 2017 р.)

«З питань методики викладання навчальних предметів в школі»

 

Зарубіжна  література

Мізіна Т. А., Ус О. В. Інтегрований урок української та зарубіжної літератури [Текст] : 10-й клас / Т. А. Мізіна, О. В. Ус // Зарубіжна література в школі. – 2017. – № 15-16. – С. 18-21. - Бібліогр.: 8 назв.

На шпальтах науково-методичного журналу представлено розробку інтегрованого уроку української та зарубіжної літератури (10-й клас) на тему «Жіноча доля у творчості І. Франка та О. де Бальзака». Реалізація мети навчального заходу пов’язана з аналізом жіночої образи у творах «Ґобсек» О. де Бальзака та «Сойчине крило» І. Франка, формуванням вміння будувати усну розгорнуту розповідь, прищепленням поваги до тих, хто поряд, та їхніх проблем. Типологічно поданий навчальний захід є інтегрованим уроком, а також уроком-літературною студією. Випереджальне домашнє завдання до уроку полягало у підготовці школярами декламування напам’ять віршів С. Кримської та І. Франка, а також інсценування від імені героїв вказаних творів І. Франка та О. де Бальзака.

Радченко В. В. Міфи Давньої Греції [Текст] : 6-й клас / В. В. Радченко // Зарубіжна література в школі. – 2017. – № 15-16. – С. 66-70.

У публікації вміщено розробку уроку зарубіжної літератури (6-й клас) на тему «Подорож до Еллади - батьківщини міфів». Цільовими акцентами навчального заходу є такі: розкрити зміст античного міфу «Яблуко розбрату», розширити уявлення школярів про міф як жанр; виховувати почуття відповідальності; розвивати вміння виразно читати художні тексти за ролями. У межах уроку передбачається колективне складання таблиці «Ознаки міфу та казки», аналіз тексту зазначеного міфа, переказ окремих уривків з художнього твору, рольова гра, практична робота та ін. За типом поданий навчальний захід - урок вивчення нового навчального матеріалу. 

Сипливець Л. М. Байка як жанр літератури [Текст] : 6-й клас / Л. М. Сипливець // Зарубіжна література в школі. – 2017. – № 15-16. – С. 22-40.

Автор публікації презентує цикл з 6-ти навчальних заходів із зарубіжної літератури, присвячених різнобічному вивченню літературної байки. Зокрема йдеться про: жанрові властивості байки, твори Езопа, Ж. де Лафонтена (байка «Зачумлені звірі»), тематичне та змістове наповнення творів І. Крилова (один з уроків присвячено виразному читанню байок цього письменника, а також читанню напам’ять та інсценуванню). П’ятий урок вказаного циклу підсумовує та узагальнює вивчене за темою «Байка у світовій літературі», а «урок 6» містить питання і відповіді (у 2-х варіантах) для проведення контрольної роботи на основі опрацьованого і вивченого матеріалу.

Фізика

Бондарчук Т. В. Компетентнісний підхід під час вивчення фізики та астрономії [Текст] / Т. В. Бондарчук // Фізика в шк. України. - 2017. - № 15-16. - С. 28-32.

У зв’язку з тим, що компетнтнісно зорієнтований підхід є одним із важливих напрямів розвитку змісту освіти, автор вважає, що формування компетентності учнів слід почати із загальнопредметних компетентностей, яке відбувається протягом усього вивчення фізики та астрономії. Для фізики це вміння розпізнавати фізичні поняття та ідеї, проводити досліди та експерименти з фізичними явищами та процесами, уміння розв’язувати фізичні проблеми, які пов’язані з реальним світом. Для астрономії це також уміння розпізнавати та пояснювати астрономічні явища, здатність бачити загальне, переносити знання на інші об’єкти та науки, свідомо формувати власний світогляд. У статті детально розглянуто формування кожного з видів компетентностей на уроках фізики та астрономії та в позаурочний час.

Ключові зміни в оновлених навчальних програмах 5-9 класів [Текст] // Фізика в шк. України. - 2017. - № 15-16. - С. 6.

У змісті навчальних програм основної школи послідовно впроваджено компетентнісний підхід, який відповідає стратегічному напрямку розвитку освіти в контексті положень «Нової української школи» (2016). У проектах пояснювальних записок розкривається загальна мета шкільної освіти, стисло розкрито сутність компетентнісного підходу і роль кожного предмету у формуванні ключових компетентностей, з’ясовано особливості запровадження наскрізних змістових іній «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність».

Онищенко Л. М. Будова речовини. Рух і взаємодія атомів і молекул. Дифузія [Текст] : 7 клас / Л. М. Онищенко // Фізика в шк. України. - 2017. - № 15-16. - С. 48-50.

У статті подано структуру уроку, що за типом представляє урок вивчення нового матеріалу. Метою уроку є формування уявлень про атоми й молекули, показати залежність швидкості руху атомів і молекул від температури, ознайомити учнів з явищем дифузії. Для актуалізації опорних знань використано міжпредметні зв’язки, де з’ясовуються знання учнів з хімії про будову речовини. Під час вивчення нового матеріалу вчитель використовує слайди,  відеопрезентацію «Історія відкриття броунівського руху», демонстрацію дослідів із кулькою і кільцем (тверді тіла), дослідів із пробіркою, демонстрацію видів дифузії та розчинення марганцю у воді, яка нагрівається. У кінці уроку учні заповнюють таблицю самооцінювання та підбивають підсумки уроку.  

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: