24 вересня – 130 років від дня народження Івана Івановича Мозалевського [Жан Алле (1890–1975)], українського художника, графіка, педагога; 125 років від дня народження Сергія Гордійовича Карпенка (1895–1959), українського актора; 25 вересня – 140 років від дня народження Володимира Олександровича Щепотьєва (1880–1937), українського архівіста, літературознавця, етнографа, перекладача, композитора, театрального діяча, педагога; 130 років від дня народження Павла Кашинського (1890–1980), українського журналіста, видавця, педагога; 120 років від дня народження Петра Якимовича Вільхового (1900–1975), українського письменника; 100 років від дня народження Сергія Федоровича Бондарчука (1920–1994), українського та російського актора, режисера; 80 років від дня народження Лариси Захарівни Мороз (1940), українського літературознавця, театрознавця; 26 вересня – 130 років від дня народження Льва Андрійовича Шелюжка (1890–1969), українського вченого-ентомолога, лепідоптеролога, акваріуміста; 100 років від дня народження Івана Миколайовича Носенка (1920–2000), українського скульптора; 80 років від дня народження Світлани Іванівни Коливанової [Коливанова-Попеску (1940)], української артистки балету, педагога; 27 вересня – Воздвиження Хреста Господнього; Всесвітній день туризму. День туризму; День машинобудівника; День вихователя і всіх дошкільних працівників; 150 років від дня народження Захара Скварка (1870–1925), українського правника, адвоката, громадсько-політичного діяча; 120 років від дня народження Микити Миновича Грищенка (1900–1987), українського вченого, педагога, організатора освіти в Україні; 90 років від дня народження Радомира Борисовича Василевського (1930–1998), українського кінорежисера та кінооператора; 28 вересня – 125 років від дня народження Володимира Олександровича Кобилянського (1895–1919), українського поета, перекладача; 110 років від дня народження В’ячеслава Ілліча Стрельського (1910–1983), українського історика, архівіста; день народження Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970), українського педагога; 29 вересня – 210 років від дня народження Елізабет Гаскелл (1810–1865), англійської письменниці; 175 років від дня народження Івана Карповича Карпенка-Карого [справж. – Тобілевич (1845–1907)], українського драматурга, прозаїка, актора, режисера, громадського та театрального діяча; 140 років від дня народження Ніко (Ніколоза) Мерабовича Лордкіпанідзе (1880–1944), грузинського письменника; 140 років від дня народження Йосипа (Юсифа) Ісаковича Танатара (1880–1961), українського вченого, геолога, педагога;   30 вересня – День мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії; Всеукраїнський день бібліотек; День усиновлення; 120 років від дня народження Параски Олексіївни Березовської (1900–1986), української вишивальниці.
Головна. Новини
Про бібліотеку
Історична довідка
Правила користування
Порядок обслуговування користувачів
Керівництво
Структурні підрозділи (відділи)
Діяльність бібліотеки
Плани роботи
Пункт доступу громадян
Календар подій
Контакти
Новини освіти
Освіта України у ЗМІ
Освіта Львівщини у ЗМІ
Ресурси
Каталоги і картотеки
Генеральний абетковий каталог
Читацький абетковий каталог
Систематичний каталог
Систематична педагогічна картотека
Періодичні видання
Імідж-каталог
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Індексування за УДК
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Інформаційна діяльність
Календар знаменних дат
Книжково-журнальні виставки
Віртуальні виставки
Видатні педагоги України
Сценарії
Календар подій
Журнал "Колосок"
Газета "Колосочок"
Бібліографічна діяльність
Рекомендаційні списки літератури
Бібліографічні покажчики
Бібліографічні огляди
Каталоги виставок
Реферування журналу "Педагогічна думка"
Медіаосвіта
Інформаційна сторінка
Методична діяльність
Методичні рекомендації
Підвищення кваліфікації та проф. самоосвіта
Культурно-мистецькі заходи
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Зворотній зв'язок

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» провела День відкритих дверей.

alt

 

30 вересня у приміщенні Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки відбувся захід (день відкритих дверей), що проходить з року в рік з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.

Відвідувачами бібліотеки в цей день були вчителі, студенти львівських навчальних закладів. Зокрема, студенти Львівського державного училища культури та мистецтв, які ознайомилися з роботою відділів бібліотеки, переглянули цікаві презентації.

Директор бібліотеки, Ярослава Сокольська, дала інтерв'ю про заплановані заходи, яке згодом прозвучало на хвилях львівського обласного радіо.

alt

Бібліотека - це не просто книгозбірня, а відкритий кожному безмежний інформаційний світ, храм духовності.  Про це свідчить оформлення приміщення бібліотеки.  По дорозі до читального залу не можна оминути написи зі словами визначних особистостей про книги та читання, зокрема: "Читання  - це один із витоків мислення й розумового розвитку" (В. Сухомлинський). 

Офіційні заходи розпочалися близько 11 години дня.

До майбутніх бібліотекарів, студентів уилища культури та мистецтв звернулася директор  Я. Сокольська. Вона звернула увагу на суспільну значимість бібліотек, які стали однією з важливих складових частин інформаційної структури суспільства. Наголосила, що бібліотеки бережуть книги, в яких слова живуть вічно, а про бібліотеки кажуть, що це місце, де мертві  живуть і німі розмовляють.

Такий напис є на фасаді наукової бібліотеки національного університету "Львівська політехніка" латинською: "Hic mortui vivunt et muti loquuntur".

alt

Цьогорічне відзначення дня бібліотек проходить під гаслом української бібліотечної асоціації: "Бібліотек@ - діалог, культура, мир!"

Також студенти переглянули презентації, які представила методист  Наталія Звольська: «П’ять найбільших бібліотек світу» та «Електронна бібліотека художніх творів».

alt

З інноваційними процесами, реалізованими у бібліотеці, ознайомила присутніх завідувач відділу  Віра Медвідь.  Вона продемонструвала розділи на сторінці бібліотеки в мережі інтернет, показала як можна скористатися розміщеною там інформацією.

Також представила електронний каталог, який є ефективним інструментом пошуку інформації.

Родзинкою ж цього дня став візит до бібліотеки відомих науковців: Галини Михайлівної Сагач, доктора педагогічних наук, доктора наук з риторики, почесного професора Острозької академії,  професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академіка Академії наук вищої школи України, засновниці Школи українського красномовства  та Григорія Петровича Васяновича, директора Львівського науково-практичного центру інституту професійно-технічної освіти НАПНУкраїни, доктора педагогічних наук, професора, дослідника проблем гуманізації, гуманітаризації та філософії освіти, науковця і педагога.

alt

Творча зустріч із ними відбулася у приміщенні техніко-економічного коледжу НУ "Львівська політехніка" у рамках співпраці між ЛОНПБ та коледжем.

Відзначення Дня бібліотек у ЛОНПБ засвідчило про те, що бібліотеки є дороговказом на шляху інформаційного простору, джерелом мудрості та культурним осередком суспільства.

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: