24 вересня – 130 років від дня народження Івана Івановича Мозалевського [Жан Алле (1890–1975)], українського художника, графіка, педагога; 125 років від дня народження Сергія Гордійовича Карпенка (1895–1959), українського актора; 25 вересня – 140 років від дня народження Володимира Олександровича Щепотьєва (1880–1937), українського архівіста, літературознавця, етнографа, перекладача, композитора, театрального діяча, педагога; 130 років від дня народження Павла Кашинського (1890–1980), українського журналіста, видавця, педагога; 120 років від дня народження Петра Якимовича Вільхового (1900–1975), українського письменника; 100 років від дня народження Сергія Федоровича Бондарчука (1920–1994), українського та російського актора, режисера; 80 років від дня народження Лариси Захарівни Мороз (1940), українського літературознавця, театрознавця; 26 вересня – 130 років від дня народження Льва Андрійовича Шелюжка (1890–1969), українського вченого-ентомолога, лепідоптеролога, акваріуміста; 100 років від дня народження Івана Миколайовича Носенка (1920–2000), українського скульптора; 80 років від дня народження Світлани Іванівни Коливанової [Коливанова-Попеску (1940)], української артистки балету, педагога; 27 вересня – Воздвиження Хреста Господнього; Всесвітній день туризму. День туризму; День машинобудівника; День вихователя і всіх дошкільних працівників; 150 років від дня народження Захара Скварка (1870–1925), українського правника, адвоката, громадсько-політичного діяча; 120 років від дня народження Микити Миновича Грищенка (1900–1987), українського вченого, педагога, організатора освіти в Україні; 90 років від дня народження Радомира Борисовича Василевського (1930–1998), українського кінорежисера та кінооператора; 28 вересня – 125 років від дня народження Володимира Олександровича Кобилянського (1895–1919), українського поета, перекладача; 110 років від дня народження В’ячеслава Ілліча Стрельського (1910–1983), українського історика, архівіста; день народження Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970), українського педагога; 29 вересня – 210 років від дня народження Елізабет Гаскелл (1810–1865), англійської письменниці; 175 років від дня народження Івана Карповича Карпенка-Карого [справж. – Тобілевич (1845–1907)], українського драматурга, прозаїка, актора, режисера, громадського та театрального діяча; 140 років від дня народження Ніко (Ніколоза) Мерабовича Лордкіпанідзе (1880–1944), грузинського письменника; 140 років від дня народження Йосипа (Юсифа) Ісаковича Танатара (1880–1961), українського вченого, геолога, педагога;   30 вересня – День мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії; Всеукраїнський день бібліотек; День усиновлення; 120 років від дня народження Параски Олексіївни Березовської (1900–1986), української вишивальниці.
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

День відкритих дверей

There are no translations available.

 

«Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека» провела День відкритих дверей.

Із 1998 року 30 вересня відзначається Всеукраїнський День бібліотек. З цієї нагоди у «Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці» відбулися заходи в рамках Дня відкритих дверей.

 

 

Книга – бібліотекар – читач – це нерозривний ланцюжок, який пов'язує ці три нероздільні слова. Не може існувати бібліотека без книги, а книга без читача. Тому читачів бібліотеки, відвідувачів бібліотеки цього дня гостинно зустрічала та знайомила з бібліотекою директор Ярослава Сокольська.

 

 

Для студентів Львівського державного училища культури і мистецтв, які здобувають знання, щоб в майбутньому стати бібліотечними працівниками, заступник директора Надія Помфюк провела пізнавальний екскурс «Про книги та читання». Було згадано чимало висловів визначних особистостей про книги, читання, бібліотеки. Мабуть, нікого не залишають байдужими слова світочів українського народу Тараса Шевченка та Івана Франка, які про книгу та читання писали:

 

«Учітесь, читайте,

 

І чужому научайтесь,

 

Й свого не цурайтесь» (Т.Шевченко).

 

 

 

«Книги – морська глибина,

 

Хто в них пірне аж до дна,

 

Той, хоч і труду мав досить,

 

Дивніїї перли виносить» (І.Франко).

 

Варті уваги і слова великого князя київського Ярослава Мудрого, який у 1037 році заснував при Софійському соборі першу бібліотеку: «Великою буває користь від учіння книжного. Книги – це ріки, що напоюють моря».

 

Особливе захоплення у присутніх викликала презентація «Найбільші бібліотеки світу», яку провела бібліотекар-методист Наталія Звольська. Цікаво та змістовно було представлено інформацію про п’ять найбільших бібліотек світу: бібліотеку Конгресу США, Британську бібліотеку, Публічну бібліотеку м. Нью-Йорк, Національну бібліотеку Франції, Бібліотеку Гарвардського університету.

 

Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек пов’язане з визнанням працівників, без яких доступ до книжкових багатств був би неможливим. Це бібліотекарі. Український письменник Олесь Гончар сказав: «Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – що може бути достойнішим». Провідні фахівці бібліотеки, найкращі з кращих, завідувач відділу комплектування, наукової обробки документів та організації каталогів Ірина Мороз і завідувач відділу зберігання документів та обслуговування користувачів Віра Медвідь ознайомили відвідувачів з інноваційною діяльністю бібліотеки. Зокрема, І.Мороз зробила презентацію сторінки бібліотеки в мережі Інтернет під назвою «Через бібліотеки – до знань», під час якої якій розкрила зміст усіх розділів та підрозділів сторінки. А В.Медвідь здійснила своєрідну он-лайн подорож «Шукаю в електронному каталозі». Відвідувачі мали можливість ще раз переконатись у тому, що бібліотеки надають різносторонній та повний доступ до масивів інформації в електронному режимі.

 

Також увазі відвідувачів цього святкового дня була представлена для перегляду книжково-журнальна виставка «Найбільший скарб – хороша бібліотека», експозиція якої оформлена у фойє бібліотеки.

 

Двері «Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки» відкриті для відвідувачів щодня. Знайти необхідну інформацію можна як безпосередньо у бібліотеці, так і з віддаленого доступу, через мережу Інтернет. Он-лайн доступ до інформаційних баз даних за адресою: www.lonpb.com.ua . Отримати консультацію, відповідь на питання щодо інформаційних джерел та бібліотечної роботи, можна за телефоном: (032) 275 41 21 та електронною поштою: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: