25 лютого – 170 років від дня народження Володимира Григоровича Барвінського (1850–1883), українського письменника, публіциста, видавця, юриста, громадсько-культурного діяча; 120 років від дня народження Олексія Володимировича Квасницького (1900–1989), українського вченого-фізіолога, винахідника, педагога; 27 лютого – 110 років від дня народження Федора Михайловича Потушняка (1910–1960), українського письменника, етнографа, археолога, педагога; 28 лютого – 140 років від дня народження Мартіроса Сергійовича Сар’яна (1880–1972), вірменського живописця, графіка, театрального художника; 130 років від дня народження Осипа-Романа Йосафатовича Сорохтея (1890–1941), українського живописця, графіка, педагога; 125 років від дня народження Михайла Федоровича Матчака (1895–1958), українського громадсько-політичного діяча, публіциста, видавця; 125 років від дня народження Вадима Вадимовича Лазаркевича (1895-1963), болгарського художника-ілюстратора; 50 років від дня народження Лемоні Снікета (Деніеля Хендлера) (1970), американського казкаря, прозаїка, журналіста; 29 лютого – 60 років від дня народження Віктора Борисовича Васильчука (1960), українського казкаря, прозаїка, поета.
Головна. Новини
About the library
Historical Background
Terms of Use
The order of service users
Administration
Sections
Activities library
Плани роботи
Citizens access point
Календар подій
Контакти
Education news
Education in Ukraine in the media
Education Lviv region in the media
Ресурси
Catalogs and filing
General alphabetical catalog
Readers' alphabetical catalog
Systematic catalog
Systematic educational card file
Periodicals
Electronic catalog
Image Directory
Інтернет-ресурси
Словники
Пошукові системи, електронні бібліотеки
Освітянські бібліотеки Львівщини
Видавництва психолого-педагогічної літератури
Книга Вголос = Voicebook
Про наш проект
Аудіо-презентації книг
Аудіо-композиції на теми творів
Аудіо-композиції про видатних людей
Читаємо дітям
Послуги
Indexing by UDC/LBC
Бібліотечному фахівцю
Електронна доставка документів
Доступ до публічної інформації
Знайомтесь: нові книги
Діяльність
Information activities
Calendar of dates
Books and journals exhibition
Virtual exhibitions
Outstanding teachers Ukraine
Scripts
Calendar of Events
Journal "Kolosok"
Newspaper "Kolosochok"
Bibliographic activity
Reference lists of literature
Bibliographic Indices
Bibliographic reviews
Catalogues exhibitions
Abstracting journal "Pedagogical Thought"
Media Education
Інформаційна сторінка
Methodical activity
Methodical recommendations
Education and professional self
Cultural events
Проекти
Пізнаємо Львів: пам'ятки історії та культури
Пізнаємо Україну: пам'ятки історії та культури
Творчість наших користувачів
Спорт Галичини: історичний календар
Відкриті дані
Нормативна та правова база
Організаційні документи
Статут
Фінансова звітність
Реєстр відкритих даних
Бюджет
Кошторис
Штатний розпис
Державні закупівлі
Додаток до річного плану закупівель
Електронна доставка документів
Contact Us

Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека"

центр інформаційного та комунікативного забезпечення потреб в освіті і самоосвіті, в профорієнтації, в духовному, емоційному, естетичному розвитку педагогічних працівників.

 

Календар подій

«Вчителеві-предметнику»: анотовані інформаційні огляди періодики Львівської обласної науково-педагогічної бібліотеки

There are no translations available.

altУчителеві-предметнику

(тижнева оглядова інформація літератури 5-11 серпня 2019 р.)

«З питань методики викладання навчальних предметів у загальноосвітній  школі»

 

                    Зарубіжна  література

Голобородько, Ярослав. Індивідуальний апокаліпсис Лео Ауберга. Про "німецько-український роман" Герти Мюллер [Текст] / Я. Голобородько // Всесвітня література в школах України. - 2019. - N 6. - С. 52-58.

У журналі висвітлюються матеріали цікавої літературознавчої розвідки про один з творів відомої німецької та румунської письменниці і поетеси, громадської діячки й художниці Герти Мюллер. Вона є авторкою близько двадцяти романів та повістей, лауреаткою понад 20 престижних літературних нагород та премій. Книжки Г. Мюллер перекладено на десятки мов світу. У статті досліджуються окремі проблемно-змістові аспекти роману «Гойдалка дихання» (Харків: Фоліо, 2011).

Мельник, Тетяна. Уроки для 11-х класів. І семестр [Текст] : [зарубіжна література] / Т. Мельник, Л. Битко, А. Запасна, та ін. // Зарубіжна літ. - 2019. - № 7 (803). - С. 4-73. - Бібліогр.: 41 назва.

У газеті для вчителів та методистів зарубіжної літератури вміщено матеріали поурочного планування уроків у І семестрі 11 класу. Планування ґрунтується на відповідних тематичних розділах навчальної програми: «Вступ. Література. Мораль. Людяність», «Золоті сторінки далеких епох», «Модернізм», «Шедеври європейської лірики першої половини ХХ ст.». Окрім того, колектив авторів розробив уроки з теми «Срібна доба російської поезії»: навчальні заходи пропонуються для альтернативного вивчення. Педагог має право обрати матеріал, що відповідає потребам та інтересам школярів. Авторський колектив, що підготував матеріали планування: Тетяна Мельник, Людмила Битко, Алла Запасна, Олена Литвин, Світлана Любімова, Зарина Максименко, Світлана Панова, Оксана Приходько, Ірина Смирнова, Вікторія Чернуха, Олена Чмигова, Тетяна Шилова. 

Невмержицька, Ольга. Подорож у світ чудес Льюїса Керролла. Інтегрований урок (зарубіжна література + англійська мова + математика) [Текст] / О. Невмержицька, Т. Пушкарь, Н. Євтушенко // Всесвітня література в школах України. - 2019. - N 6. - С. 18-24.

У щомісячному науково-методичному журналі опубліковано конспект інтегрованого уроку зарубіжної літератури за творчістю видатного англійського письменника, математика, філософа, логіка Льюїса Керрола. Мета навчального заходу: ознайомити з багатогранною особистістю письменника, зацікавити його творчістю, розвивати мотиваційну сферу, пізнавальний інтерес, творчу активність, формувати найкращі якості особистості, культуру ведення діалогу, та ін.

Математика

Бас В. М. Тема «Відсотки» в шкільному курсі математики [Текст] : особливості викладання / В. М. Бас, С. В. Бас, В. Блинов // Математика в шк. України. - 2019. - № 19-21. - С. 9-34.

У статті наведені особливості викладання теми «Відсотки» учням 5 класу. Зокрема, сказано, що цю тему, а зокрема розділ «Знаходження відсотків від числ!а», доцільно починати в 5 класі на прикладі задачі. Автори також наводять завдання для самостійного розв»язання. За допомогою задачі автори пояснюють тему «Знаходження числа за значенням його відсотків».

Білокопита О. С. Розвиток логічного, критичного і творчого мислення на уроках математики [Текст] / О. С. Білокопита // Математика в шк. України. - 2019. - № 19-21. - С. 2-8.

У статті наголошено, що одним із методів, що сприяють формуванню гармонійно розвиненої особистості учня, є організація проблемного навчання. Автор пропонує декілька прикладів використання проблемного навчання на уроці. Він також пропонує скласти синквейн за такими темами: інтерактивне навчання, кластер, пазл, проблемне навчання.

Панченко Г. В. Розв’язування геометричних задач векторним методом [Текст] / Г. В. Панченко, І. А. Маскаєва // Математика в шк. України. - 2019. - № 19-21. - С. 41-46.

Автор вважає, що в шкільному курсі математики ця тема є дуже складною. Суть векторного методу полягає в перекладанні геометричного змісту задач на векторну мову й навпаки. У роботі над задачами доцільно скористатися основними відношеннями між фігурами на площині. Розглянуто також різні типи задач, які доцільно розв’язувати векторним методом.

 

Нам цікаво : які книги Ви читаєте: